Żaluje Rolety Warszawa

Jesteśmy tu dla Ciebie. Zadzwoń

535 305 303

 

Rolety i żaluzje zewnętrzne – połączenie estetyki i funkcjonalności

We współczesnej architekturze znaczenie ma już nie tylko kształt bryły budynku, jej kolor, ale także takie elementy jak np. rolety lub żaluzje zewnętrze. Szczególnie polecane są w przypadku budynków energooszczędnych i pasywnych, z dużymi przeszkleniami od strony południowej. Takie rozwiązanie architektoniczne z jednej strony pozwala wykorzystać w sposób efektywny promienie UVA, ale z drugiej nadmierne nasłonecznienie sprawia, że bardziej komfortowo mieszka się czy pracuje przy zamontowanych żaluzjach lub roletach zewnętrznych. Z jednej strony chronić będą przed dużą ilością światła, a z drugiej – dawać poczucie prywatności.

Skuteczna osłona termiczna

Proponowane przez nas w Warszawie rolety i żaluzje zewnętrzne zapewniają skuteczną osłonę termiczną i usprawniają działanie klimatyzacji. Między powierzchnią rolet czy żaluzji zewnętrznych a szybą wytwarza się bariera termiczna. Jest to masa powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. W ten sposób można obniżyć np. temperaturę z 30 do 20 stopni C.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Decyzja o wyborze rolet zewnętrznych podyktowana jest zazwyczaj możliwościami technicznymi i cennikiem. Wyróżnia się:

  • rolety nadstawne – ich wybór powinien być uwzględniony albo w projekcie nowo powstającego budynku lub przy okazji wymiany stolarki okiennej ze względu na skrzynkę rolety, która wymaga powiększenia otworu okiennego. Można ją zabudować z zewnątrz lub od wewnątrz albo zostawić bez zabudowy;
  • rolety natynkowe – przeznaczone są głównie do montażu w już istniejących budynkach. Roleta jest zwijana do skrzynki, którą umieszcza się albo na elewacji albo we wnęce okna. Odpowiednio dobrana kolorystyka rolet sprawi, że doskonale wkomponują się w elewację budynku;
  • rolety nasadkowe – nadają się do montażu w nowo budowanych budynkach; można je zainstalować także w już istniejących, podczas wymiany okien; zbudowane są ze skrzynki i prowadnic z PCV, montowanych do okien oraz aluminiowanego pancerza;
  • rolety antywłamaniowe – posiadają dodatkowe wzmocnienie, dzięki któremu roleta nie ulegnie szybko zniszczeniu podczas uderzenia w czasie włamania.

Wszystkie typy rolet zewnętrznych z racji dostępności i różnorodności kolorów mogą być niezwykle estetycznym wykończeniem wnęk okiennych.

Zalety rolet i żaluzji zewnętrznych

Główne atuty rozwiązania, jakim są żaluzje zewnętrzne to lekka i prosta konstrukcja aluminiowa i wysoka klasa powłok lakierniczych. Wykonujemy je na zamówienie klientów z Warszawy lub innych miejsc w Polsce. W przypadku zarówno żaluzji, jak i rolet zewnętrznych zapewniamy płynne sterowanie – od mechanizmów ręcznych po automatyczne. Oba rodzaje osłon chronią przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak śnieg, grad, deszcze oraz wiatr. Latem zapewniają miły chłód, a zimą – ciepło. Oprócz tego są świetnym izolatorem hałasu i dają większe poczucie intymności. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z propozycjami i cennikiem rolet i żaluzji zewnętrznych.

 


 Pisaliśmy o tym w naszym FAQ: