Żaluje Rolety Warszawa

Jesteśmy tu dla Ciebie. Zadzwoń

535 305 303

 

Jak montować rolety zewnętrzne?


Montowanie rolet zewnętrznych nie jest wcale tak skomplikowane i jeśli wie się, od czego zacząć, okazuje się, że to jednak stosunkowo proste zadanie.

Najpierw musimy zdecydować się, jaką roletę wybieramy. Wyróżniamy ich dwa konkretne typy:

  • Rolety adaptacyjne - czyli takie, które zostają zamontowane w domu, w którym wstawiono już okna,
  • Rolety do zabudowy - najczęściej montuje się je w domu, który jest dopiero stawiany, w tym celu wstawia się odpowiednią dla rolety kasetę.

Co powinniśmy sprawdzić przed przystąpieniem do działania?

  • Wielkość rolety względem okna - nie powinna być ani za mała, ani za duża,
  • Kompletność posiadanego zestawu - brak jakiegokolwiek elementu może skutecznie uniemożliwić nam zamontowanie rolety.

Jeśli zdecydujemy się na rolety adaptacyjne, powinniśmy wybrać raczej typ standardowy - pozwoli on na montaż bez konieczności ingerencji w ścianę budynku. Jeśli ściana jest otynkowana, możemy tam zamontować dodatkowo skrzynkę do rolety. Musimy jednak wtedy podkuć nadproże okna, a następnie uzupełnić je elewacją. To dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają dom własnościowy. W przypadku kamienic sprawa jest utrudniona - o ile nie jesteśmy ich właścicielami, raczej nie wolno nam ingerować w zewnętrzne ściany budynku.

Jak montujemy rolety zewnętrzne?

W przypadku rolet adaptacyjnych montujemy najpierw profil na górną część okiennej ramy (tak się dzieje w przypadku lewoskrętnych prowadnic), a następnie używamy taśmy rozprężnej. Pozwoli to nam na odpowiednie uszczelnienie połączeń. Jeśli dobrze wymierzyliśmy prowadnice, dostosowujemy je teraz do wymiarów i skosu parapetu. Możemy je zamontować zarówno na ścianie domu (tutaj używamy z kolei prowadnic prawoskrętnych), jak i na ramie. W tym pierwszym przypadku pancerz będzie bardziej oddalony od ramy niż w drugim. Pamiętajmy o dobrym pionowaniu rolet!

Jeśli chcemy zamontować rolety elektryczne, musimy odpowiednio poprowadzić przewody. Nie wolno nam jednak przyłączać więcej niż jednego silnika do przełącznika! Żeby to zrobić, musimy posiadać właściwe sterowniki. Rzecz jasna, należy również pamiętać o zabezpieczeniu przewodu oraz podłączeniu go pod bezpiecznik.

Pamiętajmy też, że kiedy decydujemy się na rolety zewnętrzne, powinniśmy umieścić je na wszystkich oknach, nie tylko tych od strony południowej. Roleta zewnętrzna ma chronić okna jako takie, dlatego taką inwestycję musimy dokładnie przemyśleć.