Żaluje Rolety Warszawa

Jesteśmy tu dla Ciebie. Zadzwoń

535 305 303

 

Rolety okienne wewnętrzne – alternatywa dla zasłon i firan

Wystrój wnętrz to zawsze kwestia indywidualnego stylu. Nie ma jednego uniwersalnego patentu. Jako producent rolet okiennych wewnętrznych w Warszawie zaproponować możemy różne rozwiązania w zakresie osłon na okno. Są one doskonałą alternatywą dla zasłon, które chronią pomieszczenie przed nadmierną ekspozycją światła słonecznego.

Rolety rzymskie

Wśród rolet okiennych wewnętrznych bardzo oryginalnym rozwiązaniem są rolety rzymskie. Mechanizm ich działania polega na tym, że nie nawijają się one na rolkę, tylko składają się w dekoracyjne fale po pociągnięciu za sznurek. Dodatkowo wzmacniane są poprzecznymi fiszbinami, dzięki czemu można je równomiernie zsuwać. To rolety okienne wewnętrzne, które łączą w sobie klasyczne rolety tkaninowe i dekoracyjny charakter zasłon. Szyje się je z delikatnych transparentnych tkanin, jakie stosuje się na firany, jak i tkanin zaciemniających, chroniących pomieszczenie przed słońcem.

Rolety dzień i noc

To rolety okienne wewnętrzne, które wykonane są z pasów tkanin zaciemniających i transparentnych. Regulacja natężenia światła odbywa się dzięki przerwie pomiędzy poszczególnymi pasami. W momencie, kiedy nachodzą na siebie, to przez powstałe luki wpadają promienie słoneczne, a jeśli zachodzić będą naprzemiennie, to wówczas wnętrze będzie zaciemnione.

Rolety plisowane

Forma harmonijki rozciąganej i ściąganej, wolnowiszącej na całej długości okna to rozwiązanie typowe dla plis. Dostępne są jeszcze na prowadnicach (ta forma najczęściej ma zastosowanie w oknach dachowych). To niezwykle uniwersalne rolety okienne wewnętrzne, gdyż z powodzeniem pasują do tradycyjnych i niestandardowych przeszkleń. Okna trapezowe, półokrągłe, okrągłe i inne nietypowe kształty można udekorować właśnie nimi.

Plisy mogą być jednofunkcyjne (zwijać się w jednym kierunku) lub dwufunkcyjne (zwijać się w obu kierunkach). Dzięki temu można zasłonić lub odsłonić dowolny fragment okna. Tego typu rolety okienne wewnętrzne nadają się do mieszkań oraz biur urządzonych w różnym stylu.

Rolety wolnowiszące

Ten typ rolet okiennych wewnętrznych utrzymuje się jedynie na rolce, którą montuje się w górnej części futryny lub na ścianie na oknie. Najczęściej ich mechanizm działania opiera się na systemie żyłkowym, który przylega wzdłuż ramy do okna. Dzięki temu rolety ładnie układają się przy szybie, a okno można wygodnie otwierać, nawet jeśli materiał nie jest do końca opuszczony.

Rolety w kasecie

Tego typu rolety okienne wewnętrzne polecane są zwłaszcza do okien, które mają wywietrzniki. W przypadku rolet w kasecie tkaniny połączone są prowadnicami, które przytwierdzają materiał zaraz przy szybie. Mechanizm przykręca się lub przykleja do skrzydła okiennego. Tkanina znajduje się w kasecie – wykonanej z aluminium lub PCV. Jest szczelnie zamknięta, dzięki czemu nie blaknie pod wpływem słońca i nie niszczy się też tak szybko, jak np. rolety wolnowiszące. Wszystkie rolety okienne wewnętrzne produkowane przez naszą firmę w Warszawie dopasowywane są pod indywidualne potrzeby klientów.

 


 Pisaliśmy o tym w naszym FAQ: