Żaluje Rolety Warszawa

Jesteśmy tu dla Ciebie. Zadzwoń

535 305 303

Typy żaluzji a ich wygląd i funkcjonalność

Idealne przesłony okienne muszą spełniać dwie funkcje – jedną praktyczną, a drugą – estetyczną. Producenci dokładają wszelkich starań, aby znaleźć rozwiązania, które w satysfakcjonujący sposób łączą obie te cechy. Czasami jednak rezygnuje się chociażby z estetyki na rzecz użyteczności i na odwrót. Obecnie na rynku można znaleźć ogromną liczbę różnorodnych wariantów, które zdecydowanie powinny być doskonałą odpowiedzią na liczne potrzeby i oczekiwania współczesnego konsumenta. Nasz sklep w Warszawie sprzedaje żaluzje odznaczające się wysokim standardem, znamy się na okiennych przesłonach i chętnie rozwiejemy Państwa wątpliwości związanie z różnorodnością żaluzji i ich specyfiką. Niezależnie od wystroju pomieszczenia czy piętra, na którym znajduje się mieszkanie, zawsze jest możliwość znalezienia najlepszej opcji. Wystarczy jedynie wiedzieć, jakimi kierować się czynnikami i odpowiednio zdefiniować własne potrzeby. 

Aluminium, drewno czy plis?

Jeśli chodzi o kupno odpowiedniego rodzaju żaluzji, to dylemat większości klientów opiera się na konieczności wyboru z trzech najpopularniejszych, wymienionych wyżej, wariantów. Warto zatem przyjrzeć się każdemu z nich, aby móc zdać sobie sprawę z ich zalet i ograniczeń. Żaluzje aluminiowe to chyba najpopularniejsza opcja. Jeszcze do niedawna była kojarzona głównie z wygodą i funkcjonalnością, a pomieszczenia, w których można było je spotkać przeznaczone były przede wszystkim do pracy biurowej. Lekkie, wygodne w montażu i zajmujące stosunkowo mało miejsca żaluzje świetnie sprawdzały się w minimalistycznej estetyce sal konferencyjnych i pokojów w biurowcach. Obecnie jednak ta stylistyka jest już coraz częściej wykorzystywana w domach i mieszkaniach, co oczywiście nie umknęło uwadze producentów żaluzji. Ich propozycje z aluminium świetnie sprawdzają się w nowoczesnych salonach czy sypialniach. Wiele osób jednak woli wyposażyć swoje okna w nieco bardziej tradycyjne rozwiązania, wtedy doskonałym wyborem będą żaluzje drewniane. Klienci cenią sobie jakość wykonania oraz unikatowy wygląd, który wprowadza do pomieszczenia uniwersalną elegancję. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to problem z wilgotnością. Nie każdy rodzaj drewna może wytrzymać kontakt z wodą, zatem należy mieć to na uwadze podczas kupowania i montowania żaluzji. A jak natomiast wygląda sytuacja, jeśli chodzi o żaluzje plisowane? Ten wariant najczęściej wybierany jest przy okazji pomieszczeń na parterze lub pierwszym piętrze. Plisy można ustawić w niemalże dowolnej pozycji, co oczywiście przekłada się na zwiększoną funkcjonalność. Ich nowoczesny wygląd dodatkowo pozytywnie wpływa na odbiór pomieszczenia wyposażonego w ten typ żaluzji. 

A może verticale lub zasłony panelowe?

Będąc w temacie żaluzji nie da się nie wspomnieć o tzw. verticalach. Sama nazwa już wskazuje podstawową różnicę względem wariantów omawianych wyżej. Ich pionowy układ doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku standardowych okien, ale również, kiedy zachodzi konieczność przesłonięcia większych powierzchni ze szkła. Właśnie dlatego verticale często wykorzystuje się w przypadku nowoczesnych apartamentowców czy biurowców. Mieszkańcy domków jednorodzinnych często też polegają na tym rozwiązaniu, chociażby dlatego, że tworzy ono doskonałą barierę pomiędzy domownikami a niepożądanym wzrokiem przechodzących na zewnątrz osób. Ciekawą alternatywą dla verticali wydają się zasłony panelowe. One także mogą zakryć niemałą powierzchnię szklaną, ale – zdaniem wielu projektantów i konsumentów – odznaczają się większą estetyką i stwarzają możliwość interesującego łączenia barw oraz stylistyk. Czym zatem kierować się podczas wyboru? Przede wszystkim swoimi potrzebami i gustem. To zawsze jest najlepszy wyznacznik. Oczywiście nie da się całkowicie zapomnieć o cenie i ograniczeniach przestrzennych, ale w pierwszej kolejności musimy być przekonani, że dokonujemy wyboru w zgodzie z własnymi potrzebami i ogólnym wystrojem wnętrza.