Żaluje Rolety Warszawa

Jesteśmy tu dla Ciebie. Zadzwoń

535 305 303

 

Jak dobrze wykorzystać rolety dzień noc?


Rolety dzień/noc mają charakterystyczne zastosowanie - pozwalają bowiem w efektywny sposób natężać światło w danym pomieszczeniu. Łatwo się z nich korzysta, dlatego też ludzie chętnie się na nie decydują. Można je bardzo prosto samemu zamontować w ramie okiennej. Nie potrzeba do tego żadnego specjalisty. Zazwyczaj wystarczy po prostu piankowa taśma klejąca albo proste, bezinwazyjne uchwyty, które nie będą niszczyć naszej ściany. To ich główna zaleta - nie ma potrzeby wiercenia otworów w ścianie, a w konsekwencji nie istnieje konieczność tynkowania ściany na nowo.

Wybierz rolety dzień/noc i ciesz się światłem bądź ciemnością

Rolety dzień/noc są dość oryginalne - nazywa się je "duo" bądź "zebrą" ze względu na ich dość nietypowy wygląd. Zazwyczaj wykonuje się je z cienkiego poliestru lub innego podobnego materiału. To naprzemiennie ułożone pasy gwarantujące pełną dowolność w tworzeniu klimatu w danym pomieszczeniu. Używa się ich podobnie jak zwykłych rolet - dzięki odpowiedniemu przesuwaniu regulujemy zaciemnienie w danym pomieszczeniu. Świetnie nadają się one między innymi do sypialni, tam, gdzie nie chcemy, by budziło nas światło słoneczne. Są też dobrym wyborem do łazienki - zapewniają swoistą dyskrecję. Można ich jednak użyć w całym domu - wszędzie znajdą one swoje zastosowanie.

Spośród zalet rolet dzień noc wyróżniamy przede wszystkim wielką ilość wzorów oraz materiałów do wyboru. W tym wypadku możemy dokonać dowolnej aranżacji w naszym domu, nie psując wcześniej przygotowanego stylu. Co więcej, taka roleta może świetnie uzupełnić styl nowoczesny lub loftowy.

Rolety dzień/noc łatwo się czyści - wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką. Nie ma potrzeby ich ściągania, nie zbierają też tak kurzu jak, na przykład, firany.

Warto zainwestować w rolety dzień/noc

Rolety dzień/noc są też stosunkowo tanie. To duża zaleta względem jakości. Mają też duże walory estetyczne i są obecnie bardzo modne. Ich zakup jest prawdopodobnie najlepszym wyborem spośród wszystkich rolet wewnętrznych ze względu na łatwość w montażu oraz szeroki wachlarz zastosowań. Bardzo dobrze sprawdzają się nawet przy bardzo wysokich oknach. Dają duże poczucie prywatności, bowiem za ich sprawą można uniknąć ciekawskich spojrzeń przechodniów czy sąsiadów. Pozwalają na pełen wypoczynek nawet w bardzo słoneczny dzień. Na rynku mamy bardzo duży wybór takowych rolet, toteż możemy dostosowywać je do indywidualnych preferencji. Są bardzo uniwersalne, dlatego też stanowią poważne konkurencje dla firan czy zasłon.