Żaluje Rolety Warszawa

Jesteśmy tu dla Ciebie. Zadzwoń

535 305 303

 

Co dają rolety zewnętrzne?


Osłony zewnętrzne, czyli rolety zewnętrzne to dziś bardzo popularne rozwiązanie stosowane nie tylko w przypadku prywatnych domów czy mieszkań, ale również budynków firmowych i innych. Montuje się je na zewnątrz budynku, przed ramami okiennymi.

Mogą być sterowane ręcznie lub przy wykorzystaniu różnego rodzaju napędów. Wyróżnia się trzy rodzaje rolet:

  • natynkowe – najbardziej popularny typ osłon zewnętrznych, są bardzo wytrzymałe i funkcjonalne. Montuje się je we wnęce okiennej lub na murze. Polecane są zwłaszcza do już istniejących budynków, gdyż ich zamontowanie nie wiąże się z modernizacją. Decyzję o ich założeniu można podjąć w każdej chwili;
  • podtynkowe – przylegają najbliżej ona i pozwalają uzyskać najlepszy bilans energetyczny pomieszczenia. Ponadto ładnie się prezentują, ponieważ skrzynka jest schowana w specjalnej wnęce w nadporożu. Decyzja o ich zastosowaniu powinna zostać podjęta jeszcze na etapie projektowym;
  • naokienne – czyli nakładane na ramę okienną, stanowią nieodłączny element okna. Dlatego ten typ rolet powinien być już uwzględniony podczas tworzenia projektu. Można je zabudować w różny sposób, łącznie z całkowitym zakryciem.

Główną zaletą osłon zewnętrznych jest ich szeroka funkcjonalność. Poza tym, że mogą stanowić integralną ozdobną część budynku, spełniają jeszcze wiele innych funkcji.

Zwiększają np. poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników. Ze względu na to, że są produktami zaawansowanymi technologicznie, zapewniają większą prywatność i ochronę antywłamaniową. Opóźniają czas włamania, a te, które są typowymi antywłamaniowym, mają dodatkowo jeszcze odpowiednio wzmocnioną konstrukcję i są solidnie montowane do ścian budynku.

Korzyści z rolet zewnętrznych odczuwa się także podczas wielkich upałów. Zaciągając je, można otrzymać w pomieszczeniu odpowiednią temperaturę i zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się przez to, że światło słoneczne odbija się od nich. Dlatego we wnętrzach zyskuje się przyjemny chłód.

Rolety zewnętrzne poza ochroną przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi, sprawdzają się przy innych zjawiskach atmosferycznych takich jak: opady deszczu, śniegu, gradu. Tego typu osłona przydaje się także w okresie zimowym, gdyż zapewnia izolację termiczną i przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej. Pomiędzy roletami a oknem powstaje coś na kształt podsuszki powietrznej, która działa na zasadzie dodatkowej warstwy izolującej. Osłony zewnętrzne mają też właściwości akustyczne, zapewniając mniejszą odczuwalność hałasu z zewnątrz.