Jesteśmy tu dla Ciebie! Zadzwoń lub napisz: 535-305-303 | zaluzje-warszawa@zaluzje-warszawa.eu

Zasłony panelowe – gdzie się sprawdzą najlepiej?

Ich rodowód wywodzi się z krajów azjatyckich. Zasłony panelowe nazywa się inaczej storami japońskimi lub „panel trackami”, ponieważ nawiązują swoim wyglądem do ruchomych ścian, które kojarzone są z tradycją Japonii. Często są niedoceniane, a można je zastosować w bardzo wielu aranżacjach. Świetnie spisują się jako alternatywa dla verticali i tradycyjnych zasłon. Wyróżnia je praktyczność. Pozwalają dozować indywidualnie ilość i natężenie wpadającego światła dekoracyjność. Z powodzeniem mogą dopełniać praktycznie każdą stylizację w domu, mieszkaniu, biurze, gabinecie kosmetycznym i wielu innych miejscach.

Zasłony panelowe to inaczej system, który składa się z szyny prowadzącej oraz przymocowanych do niej pionowych, przesuwnych pasów tkanin. Te płaty, wykonane z materiałów o różnych fakturach i deseniach, nachodzą na siebie, dając wyjątkowy efekt. Steruje się nimi za pomocą uchwytu lub linki.

Dzięki temu, że zasłony panelowe nadają się do montażu we wnęce okna, na ścianie lub suficie, zaistnieć mogą praktycznie w każdym wnętrzu w różnej formie. Ich różnorodność pod względem dostępnej kolorystyki oraz wzornictwa, sprawia, że można je dopasować pod aranżacje minimalistyczne, nowoczesne, podkreślić styl romantyczny, klasyczny albo skandynawski. Dodają „lekkości” w wystroju i z pewnością mogą być elementem odświeżającym dane wnętrze. Ciekawym rozwiązaniem są także transparentne, które rozpraszają i zmiękczają światło.

Zasłony panelowe bardzo dobrze prezentują się na dużych przeszklonych powierzchniach. Tego typu okna często bowiem sprawiają kłopot aranżacyjny. Jeśli ktoś nie chce w nich zawiesić firan lub zasłon, to story japońskie będą idealnym rozwiązaniem. Oprócz samych okien wewnętrznych doskonale komponować się mogą także w ogrodzie zimowym czy na werandzie. Wszystko zależy od motywu, koloru oraz materiału (np. bawełna, poliester, poliamid), jakie się wybierze. Da się nimi zasłonić także szklane drzwi lub wykorzystać je zamiast drzwi.

Oprócz tego zasłony panelowe doskonale nadają się do wykorzystania jako nowoczesna ścianka działowa w pomieszczeniach, w których chcemy wydzielić jakąś część. Wówczas wieszając je, oddzielamy np. kącik do pracy czy spania od reszty. Łatwość montażu i demontażu zasłon panelowych pozwala na częste zmiany w aranżacjach.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że zasłony panelowe łatwo również utrzymać w czystości. Nie zbierają bowiem za wiele kurzu, a w każdej chwili można je oczyścić pierzastą miotełką.