Jesteśmy tu dla Ciebie! Zadzwoń lub napisz: 535-305-303 | zaluzje-warszawa@zaluzje-warszawa.eu

Rolety zewnętrzne

Rolety i żaluzje antywłamaniowe – większe poczucie bezpieczeństwa

Zastanawiasz się, jak dodatkowo zabezpieczyć swój dom albo budynek firmowy? Zamiast montowania kolejnych zamków, krat czy kłódek możesz skorzystać z takiego rozwiązania jak żaluzje lub rolety antywłamaniowe. To solidne konstrukcje, które mogą skutecznie udaremnić plany włamywacza. Jeszcze do niedawna można było je spotkać głównie w budynkach przemysłowych. Dziś zwiększają poczucie bezpieczeństwa w mieszkaniach i domach oraz zapewniają dodatkową ochronę również pod nieobecność właścicieli danego obiektu. Posiadają bowiem różne blokady, dzięki którym nie można ich podnieść do góry czy uszkodzić i tym samym zapobiegają ewentualnym włamaniom lub kradzieżom.

Rolety i żaluzje antywłamaniowe są produktami dostępnymi w ofercie naszej firmy działającej na terenie Warszawy i obsługującej klientów z całej Polski. Jako producent możemy dostosować nasze propozycje do już istniejących okien i elewacji. Oprócz tego wykonujemy je w różnym systemie zabudowy.

Dodatkowo wzmacniane

Ten typ rolet zewnętrznych wykonany jest z mocniejszych, znacznie bardziej odpornych materiałów niż tradycyjne rolety zewnętrze. W inny sposób robione są pancerze i prowadnice – nie są wypełniane pianką poliuretanową, tylko powstają z aluminiowych profili o wypełnieniu z odpornej, twardej żywicy poliestrowej. Są więc bardziej odporne na różnego rodzaju odgięcia. Dodatkowym wzmocnieniem są: listwa dolna oraz blokada, którą umieszcza się z dołu i u góry pancerza.

Rolety antywłamaniowe mają też większą wagę niż tradycyjne produkty. Dla zwiększenia ochrony można je jeszcze dodatkowo podłączyć do systemu alarmowego. Uruchomi się on w momencie próby niszczenia. Dobrze też współpracują z czujnikami wykrywania ruchu.

Rolety antywłamaniowe wyposażone mogą być w mechanizm regulacji ręczny lub automatyczny. Ten ostatni – z racji ciężaru rolet – jest lepszym rozwiązaniem. Łatwo się je obsługuje oraz utrzymuje w czystości.

Inne zalety rolet zewnętrznych

Dlaczego jeszcze warto montować rolety lub żaluzje antywłamaniowe? W gorące dni zatrzymują powietrze chłodniejsze, które znajduje się wewnątrz budynków. Zimą z kolei rolety zewnętrzne są izolatorem między ciepłym wnętrzem a zimnem panującym na dworze. Te wymierne korzyści potwierdzają to, że osłony zewnętrzne są dobrą inwestycją.

Poza takimi zaletami jak oszczędność ciepła zmniejszają również poziom hałasu z zewnątrz. Odbijają dźwięki w taki sposób, że nie wpadają one do środka pomieszczenia. Tym samym zwiększa się komfort mieszkania w tak wyciszonych wnętrzach. Oprócz izolacji akustycznej chronią szyby przed bezpośrednim oddziaływaniem czynników zewnętrznych takich jak np. deszcz, grad, śnieg itd.

Sprzedawane przez nas żaluzje i rolety antywłamaniowe w Warszawie ochronić mogą mieszkańców oraz ich dobytek. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu bezpieczeństwa, to warto w nie zainwestować. Dodatkowo – przez swój estetyczny wygląd – będą stanowiły świetny element dekoracyjny. Można je dopasować bowiem pod design budynku i kolor fasady.