Jesteśmy tu dla Ciebie! Zadzwoń lub napisz: 535-305-303 | zaluzje-warszawa@zaluzje-warszawa.eu

Stop owadom i zanieczyszczeniom!

Gdy na dworze robi się coraz cieplej, w naszych domach coraz chętniej zaczynają gościć różnego rodzaju owady. Otwarte okna i drzwi są dla nich jak zaproszenie. Muchy, komary, meszki i inne insekty zakłócają jednak nasz odpoczynek, przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Są też często sprawcami bolesnych ukąszeń, a substancje, które po sobie zostawiają, nierzadko wywołują alergie. Można jednak pozbyć się tych nieproszonych gości poprzez zastosowanie moskitier. To inaczej siatki, które instaluje się w oknach i drzwiach w taki sposób, że nie przeszkadzają one w pracy rolet wewnętrznych lub zewnętrznych, ani nie ograniczają widoczności w świetle okna. Moskitiery wykonuje się najczęściej z aluminium, co gwarantuje, że są one odporne na działanie różnych czynników zewnętrznych (w tym także na korozję), a jednocześnie można je użytkować przez wiele lat. Nie ma też problemu z tym, aby dopasować je do różnego rodzaju okien – wykonuje się je na wymiar. Siatka najczęściej produkowana jest ze specjalnego włókna szklanego powlekanego PCV. Oczka siatki są bardzo drobne ze względu na to, aby nie przedostał się przez nie nawet bardzo mały owad.

Moskitiery nie muszą psuć ogólnej aranżacji w danym wnętrzu. Zaliczane są już także do dekoracji okiennych. Do wyboru są bowiem różnego rodzaju konstrukcje, dostępne w wielu kolorach: rolowane okienne i drzwiowe, co oznacza, że w każdej chwili można je zwinąć oraz ramkowe okienne, które nadają się do szybkiego demontażu w razie koniecznej konserwacji czy mycia okna. Inną opcją są moskitiery plisowane okienne i drzwiowe. Po zwinięciu zajmują bardzo mało miejsca i są łatwe w demontażu (raz na jakiś czas warto je przemyć ciepłą wodą i wysuszyć). Dzięki takim możliwościom można je dopasować do wystroju praktycznie każdego pomieszczenia.

Jeśli chodzi o sam montaż moskitier, to nie jest on skomplikowany. Sama konstrukcja jest bardzo lekka i z pewnością przez długi czas będzie spełniała swoją funkcję.

Moskitiery mają jeszcze jedną zaletę – stanowią również skuteczną barierę dla wielu zewnętrznych zanieczyszczeń: pyłków, kurzu itd.

Zamiast więc eksperymentować z kolejnymi środkami owadobójczymi, walkę z insektami można wygrać w sposób humanitarny, montując w domu czy mieszkaniu moskitiery. Z jednej strony stanowią skuteczną barierę przed nimi, a z drugiej zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniach. Dzięki moskitierom bez obaw można wietrzyć dom czy mieszkanie i nie martwić się o wszędobylskie owady.