Jesteśmy tu dla Ciebie! Zadzwoń lub napisz: 535-305-303 | zaluzje-warszawa@zaluzje-warszawa.eu

Rolety materiałowe – wielofunkcyjne rozwiązanie

Zasłony okienne wykonane z tkaniny to skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, zwłaszcza w okresie letnim. Rolety materiałowe mają to do siebie, że z łatwością dopasować je można praktycznie do każdego otoczenia. Preferowane są nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale i w biurach, sklepach (na witrynach), w hotelach, kawiarniach, restauracjach, przychodnich lekarskich i wielu innych miejscach. Pozwalają równocześnie rozwiązać problem odbijającego się na ekranie telewizora czy komputera uciążliwego światła. Skutecznie ograniczają refleksy na ekranach monitorów. Dekorują wnętrze, nadają mu wyjątkowy charakter. Są elementem ozdobnym zastępującym firany, firanki, zasłony i żaluzje. W zależności od tego, jaki materiał wybierzemy pod względem przezroczystości, mogą mniej lub bardziej zaciemniać pomieszczenie, a także stworzyć odpowiedni nastrój, czy zapewnić osłonę przed ciekawskimi spojrzeniami.

Poza tradycyjną funkcją ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem roleta materiałowa może być również wykorzystana jako ekran projekcyjny. W wersji wolnowiszącej można ją umieścić w sali konferencyjnej, szkolnej klasie czy nawet w domu jako uzupełnienie kina domowego czy sprzętu multimedialnego do grania. Wystarczy do tego biała roleta tekstylna (np. chowana w kasecie), którą najlepiej zamontować na suficie. Dzięki temu nie będzie na co dzień przeszkadzała czy prezentowała się szpetnie na tle oryginalnej aranżacji. Wcześniej trzeba się jeszcze zdecydować, jaki wybrać do niej jeszcze mechanizm. Może być bowiem sterowana ręcznie za pomocą łańcuszka lub sznurka, lub elektrycznie (za pomocą silnika elektrycznego lub na baterię). W ten sposób wysokość rolety tkaninowej można sobie swobodnie ustawić według własnych potrzeb. Mając jeszcze w oknach rolety materiałowe zaciemniające, można stworzyć prawdziwe kino domowe. Nic tylko się wygodnie rozsiąść i oglądać filmy!

Wolnowisząca roleta materiałowa może również stanowić przesłonę regału lub wnęki. Czasami bowiem brakuje nam pomysłu jak pewne przedmioty „odgrodzić” od innych lub też chcemy ukryć bałagan na regale czy też mało urokliwą wnękę. Roletę materiałową można zamocować np. na suficie. Kiedy będziemy chcieli, aby stanowiła całkowitą przesłonę, wówczas będzie opuszczana aż do podłogi.

Rolety materiałowe mogą mieć więc wielofunkcyjne zastosowanie. Bez względu na to, do czego ostatecznie zostaną wykorzystane, łatwo utrzymać je w czystości. Można korzystać z odkurzacza lub miękkiej szmatki lekko nasączonej ciepłą wodą z dodatkiem detergentu.