Jesteśmy tu dla Ciebie! Zadzwoń lub napisz: 535-305-303 | zaluzje-warszawa@zaluzje-warszawa.eu

Rolety – dobre do każdego wnętrza

Szeroka gama materiałów, kształtów, tekstur, kolorów i wzorów rolet pozwala opracować i zrealizować z ich pomocą wiele niepowtarzalnych aranżacji. Uważane za dekoracje okienne mogą stworzyć wyjątkową atmosferę w każdym wnętrzu. To okienna ozdoba, która nie tylko będzie estetycznym dodatkiem spinającym całość wystroju, ale także praktyczne rozwiązanie chroniące mieszkanie czy dom przed nadmiernym światłem, czy przegrzaniem pomieszczenia.

Rolety jako dekoracja cieszą oko, a zarazem stoją na straży zbytniego nasłonecznienia. Są też świetnym izolatorem termicznym. Stłumione lub równomiernie światło we wnętrzach pozwalają uzyskać rolety wykonane z tkanin. Najlepszą ochrona przed nadmiarem zbyt gorącego powietrza będą z kolei te, które dostępne są ciężkich materiałów o ciemnych kolorach. Ciekawy charakter wnętrzom nadają rolety bambusowe i drewniane. Sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne i ciepłe.

W takich wnętrzach jak kuchnia czy łazienka również można powiesić rolety. W pierwszym przypadku warto mieć jednak na uwadze specyficzne warunki panujące w tym pomieszczeniu. Dlatego najlepiej sprawdzą się tu rolety, które nie absorbują tłuszczu. Mogą być wykonane np. z bambusa, sztucznych materiałów (m.in. PCV) lub aluminium. Alternatywnym rozwiązani są także rolety zewnętrzne.

Dostępność wzornictwa sprawia, że rolety można bez problemu dobrać również do pokoju dziecięcego czy młodzieżowego. Podobnie jak w tym pomieszczeniu, tak i w sypialni można postawić na rolety typu dzień-noc, które nie tylko łatwo wpasowują się w każdą aranżację wnętrza, ale także dzięki pokrywającym się pasom regulacyjnym przyciemniają na tyle pomieszczenie, że uzyskuje się w nim spokojną atmosferę.

Do salonu pokusić się można z kolei o rolety plisowane lub rzymskie, które delikatnie rozpraszające światło. Jednocześnie będą wyjątkową ozdobą zarówno w oknie, jak i w drzwiach balkonowych czy tarasowych.

Rolety idealnie wkomponowują się także w przestrzenie biurowe czy obiektów użyteczności publicznej. W zależności od ich aranżacji można postawić na aluminiowe, skórzane lub z materiałów naturalnych: drewno czy bambus. Przy klasycznym designie z kolei lepszą opcją będą rolety rzymskie. Mają w sobie bowiem wyjątkową klasę i szyk. W ten sposób nawet niczym niewyróżniającym się wnętrzom dodają niebanalnego stylu.

Bogata paleta kolorów pozwala dopasować rolety np. na zasadzie kontrastu. Do jasnych ścian dobiera się rolety w ciemnych barwach, a do wzorzystych wnętrz lepiej będą komponować się gładkie rolety i na odwrót.