Jesteśmy tu dla Ciebie! Zadzwoń lub napisz: 535-305-303 | zaluzje-warszawa@zaluzje-warszawa.eu

Czym się kierować podczas doboru rolet?

Rolety od kilku lat cieszą się nieprzerwanym zainteresowaniem ze strony konsumentów. Producenci przesłon okiennych również dostrzegają tę tendencję i proponują klientom coraz to ciekawsze i bardziej eleganckie produkty w tym zakresie. Zalety rolet są widoczne na pierwszy rzut oka, mowa tu przecież o elementach domowego wystroju, które są względnie tanie, wygodne i nie stwarzają praktycznie żadnych problemów podczas montażu. Ponadto doskonale wpisują się w każde wnętrze, a ich różnorodność i szeroka dostępność na rynku powoduje, że każda osoba szukająca przesłony na okno znajdzie propozycję, która idealnie wpisze się w jej oczekiwania. Nie da się jednak ukryć, że wspomniana różnorodność może skutecznie utrudnić wybór odpowiedniego produktu. Jako profesjonalny sklep sprzedający rolety w Warszawie, służymy zatem z pomocą, aby odpowiedzieć na zadane w tytule pytanie i przyjrzeć się różnym rodzajom rolet oraz ich przeznaczeniu. 

Rolety – rodzaje i podstawowe różnice

Podstawowe różnice w typach rolet objawiają się głównie w zastosowaniu, sposobie zwijania oraz montażu. Warto zatem przyjrzeć się podstawowym różnicom w kilku najpopularniejszych wariantach. Ogromną popularnością cieszą się ostatnio rolety rzymskie. Konsumenci cenią je przede wszystkim za estetykę. Fantastycznie wpisują się w nowoczesny wystrój salonów czy sypialni. Ich zasadnicza różnica na tle pozostałych modeli objawia się w sposobie zwijania. Nie są one nawijane na rolkę jak standardowe rodzaje, a składają się w eleganckie fale. Przesłony te bardzo dobrze prezentują się na oknie niezależnie od poziomu ich rozwinięcia. Wielu producentów wykonuje je z poliestru z dodatkową warstwą izolacyjną, co gwarantuje komfort termiczny w każdej porze roku. Wielu osobom rzymskie rolety przywodzą na myśl plisy, głównie przez to, w jaki sposób układa się materiał. przesłony plisowane jednak potrafią sprawiać wrażenie bardziej eleganckich, a ich montaż nie wymaga też żadnych inwazyjnych czynności na okiennym skrzydle. Opcja ta jest bardzo chętnie wybierana przez osoby chcące mieć kontrolę nad natężeniem dziennego światła w swoim pokoju. Plisy mogą zwijać się zarówno od dołu, jak i od góry, zatem możliwości manipulowania oświetleniem są naprawdę szerokie. Będąc w temacie światła, nie można nie wspomnieć o opcji typu rolety dzień noc. Mowa tu o innowacyjnej propozycji, która będzie idealnie współgrać zarówno z nowoczesnym, jak i tradycyjnym wystrojem. Wykonuje się je z podwójnego materiału (przez co czasami nazywa się je „duo” lub „zebrą”), po jednej stronie – z zaciemniającego, a po drugiej – przezroczystego. Produkt ten jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, którym zależy na całkowitej kontroli nad światłem – dzięki roletom duo nawet w najjaśniejszy dzień można stworzyć półmrok.

Estetyka i funkcjonalność – najlepszy drogowskaz

Z powyższej charakterystyki dość jasno wynika, że żadna z proponowanych opcji nie jest jednoznacznie lepsza od pozostałych. Wszystko tak naprawdę zależy od upodobań i potrzeb. Niektóre warianty będą doskonale wpisywały się w ogólny wystrój pomieszczenia, inne natomiast cechują się wygodą w użytkowaniu. W osobnym miejscu warto wskazać na jeszcze jedną opcję, która nieco odstaje od powyższych przesłon. Chodzi tutaj o rolety drewniane. Są one nieco droższe od pozostałych, ale łączą w sobie zarówno elegancję, jak i wygodę użytkowania. Składają się z poprzecznych lameli, ich nachylenie względem pomieszczenia można bezproblemowo regulować i dostosowywać natężenie światła słonecznego w pokoju. Jeśli chcemy się zdecydować na taką opcję, to warto pamiętać, że skoro jest to drewno, to żaluzje będą wymagały używania odpowiednich środków czyszczących. Dobrym pomysłem będzie też założenie moskitiery na lato, gdyż owady mogą siadać na lamelach, co może odbić się na ich czystości. Podstawowym czynnikiem, jakim powinniśmy kierować się podczas doboru przesłon okiennych, są zatem nasze indywidualne preferencje – niezależnie od tego, czy stawiamy na funkcjonalność, czy na elegancje. Zawsze jednak warto pamiętać o stylu, w jakim urządzone jest wnętrze, a także o jego kolorystyce. Podczas podejmowania takich decyzji trudno też nie kierować się kwestiami materialnymi, jednak jeśli zależy nam na drewnianych przesłonach, które podkreślą panujący w mieszkaniu czy domu nastrój, to zdecydowanie nie powinniśmy z nich rezygnować. Poczucia komfortu i satysfakcji z przebywania we własnych czterech ścianach nie da się przecież wycenić.