Żaluje Rolety Warszawa

Jesteśmy tu dla Ciebie. Zadzwoń

535 305 303

 

Zasłony panelowe – praktyczna alternatywa dla … drzwi


Do różnego rodzaju rozwiązań aranżacyjnych wykorzystać można zasłony panelowe. Idealnie nadają się nie tylko jako praktyczna ozdoba dekoracyjna na okno, ale również zamiast … drzwi czy ścianek działowych. Zasłony panelowe, zwane również Panel Track, z powodzeniem mogą pełnić funkcję parawanu. Rozdzielić dzięki nim można m.in. kuchnię i część jadalną, kuchnię i przedpokój, w salonie wyodrębnić miejsce do zabaw dziecięcych albo zakryć dzięki nim część sypialnianą.

Dowolność łączenia wzorów, kolorów i faktur

Wszystko to za sprawą tworzących zasłony panelowe szerokich, układających się pionowo, pasów tkaniny, mających najczęściej od 40 cm do 100 cm szerokości. Najczęściej wykonuje się je z poliestru. W zależności od gustu oraz aranżacji danego wnętrza można zdecydować się na gładkie lub na wzorzyste faktury, w najróżniejszych kolorach. Można postawić na jedno rozwiązanie lub w dowolny sposób połączyć wzór, fakturę i odcień. Jeśli zależy nam na tym, aby nie przepuszczała ona światła, wystarczy tylko wybrać odpowiednią tkaninę.

Prosty mechanizm

Montaż i demontaż zasłon panelowych jest bardzo prosty. Zamocować je można do uchwytów w ścianie lub do pojedynczej, lub wielotorowej szyny na suficie. W tym ostatnim przypadku dostępne są warianty nawet do pięciu torów. Dodatkowo ich mechanizm działania nie jest skomplikowany. Zasłony panelowe mogą być zsuwane podobnie jak kurtyna lub przyciągane na jedną stronę, lub na boki. Inną alternatywą są standardowe modele, czyli takie, które sterowane są ręcznie, za pomocą sznurka. Oprócz tego wykonuje się modele obsługiwane elektrycznie, za pomocą pilota.

Tanie i proste rozwiązanie

Zasłony panelowe są ciekawą i prostą w montażu alternatywą dla typowych drzwi wewnętrznych. To też znacznie tańsze rozwiązanie i z pewnością doskonałe zwłaszcza w pomieszczeniach o niedużej wielkości, w których liczy się każdy metr praktycznie zagospodarowany. Często decydują się na nie także osoby, które stawiają na oryginalne pomysły w aranżacjach wnętrz. Modne i eleganckie wpiszą się praktycznie w każdą stylizację. Ich atutem jest również to, że nawet jeśli znudzi lub zniszczy nam się dany układ materiałów, to można wymienić pojedynczy panel, bez konieczności zmiany całego zestawu.

Nietrudno je również utrzymać w czystości. Najprościej i najbezpieczniej jest przecierać zasłony panelowe wilgotną, miękką ściereczką, która nie będzie rozmazywać niesuniętego kurzu. Warto też zapoznać się z instrukcją producenta w tym zakresie.