Żaluje Rolety Warszawa

Jesteśmy tu dla Ciebie. Zadzwoń

535 305 303

 

Żaluzje drewniane – zalety i zastosowanie


Kiedyś w oknach domów, mieszkań i obiektów użytkowych królowały aluminiowe żaluzje, dziś raczej nie cieszące się aż taką popularnością, choć nadal uważane za nowoczesne i z chęcią wykorzystywane. Następnie na wiele lat serca skradły nam tkaninowe rolety – te okazały się uniwersalnym rozwiązaniem niemal do wszystkich wnętrz. Dziś, chcąc znaleźć dla siebie coś całkowicie nowego, odchodzimy od nich, a nasz wybór pada na trwałe, solidne i nieprawdopodobnie efektowne żaluzje drewniane. Jaka jest ich największa zaleta? Przede wszystkim naturalny urok materiału, z którego są wykonywane.

Nie tylko dla miłośników stylu eko

Naturalne piękno drewna zostanie docenione nie tylko wśród zwolenników ekologicznego stylu życia, ale także wszystkich ceniących sobie niepowtarzalność produktu. Drewniane wyroby cieszą oko mnogością gatunków surowca, ich odcieni oraz unikatowością usłojenia. Żaluzje wykonane z naturalnych listewek to idealny wybór dla każdego, kto chciałby stworzyć w domu przytulny klimat. Taki sposób zaciemnienia okien wspaniale podkreśli wnętrza urządzone w różnych stylach, w szczególności eleganckim, klasycznym czy rustykalnym, każdorazowo dodając aranżacjom uroku.

Dlaczego warto?

Drewniane osłony na okna nie tylko są w stanie wprowadzić do wnętrz ciepłą atmosferę i stanowić elegancką ozdobę (w szczególności w zestawieniu z drewnianymi ramami okiennymi). Żaluzje te cechuje również funkcjonalność - skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi, a wykonane ze starannie dobranego, dobrego gatunkowo materiału są niezwykle wytrzymałe i łatwe do utrzymania w idealnym stanie. By robiły wrażenie zadbanych, wystarczy regularne wycieranie listewek suchą ściereczką oraz stosowanie preparatów do konserwowania drewna, które nadadzą im blasku. Naturalne dodatki sprawdzą się w większości wnętrz, aczkolwiek ze względu na właściwości drewna raczej nie stosuje się ich w kuchniach i łazienkach, gdzie surowiec byłby stale narażony na działanie wilgoci, a tym samym skłonny do skracania swojej trwałości (chociaż dzięki nałożeniu kilku warstw lakierów ochronnych można temu całkowicie zapobiec). Żaluzje mogą zostać zamontowane do ram okna w taki sposób, by nie naruszyć ich struktury, do sufitu lub ściany.

Produkty wykonywane są na wymiar, zatem mogą zostać dostosowane do dowolnych ram okiennych w zależności od Państwa indywidualnych potrzeb. Od rozmiaru, a także innych cech zamawianych wyrobów (w tym między innymi gatunku i koloru drewna) zależy ich ostateczna wycena.

Żaluzje drewniane to kwintesencja dobrego smaku, dlatego nie może ich zabraknąć w eleganckich wnętrzach Twego domu!