Żaluje Rolety Warszawa

Jesteśmy tu dla Ciebie. Zadzwoń

535 305 303

 

Rolety wewnętrzne – montaż na ścianie czy na karniszu?


Coraz więcej osób decyduje się na to, aby zamiast tradycyjnych zasłon czy firanek w oknach zawiesić rolety wewnętrzne. Do ich największych atutów zalicza się to, że nadają pomieszczeniom przestrzenności i powiększają je optycznie. Do tego są proste w montażu i łatwo można je utrzymać w czystości. Biorąc pod uwagę, jak wiele jest interesujących wzorów i kolorów oraz jak duży jest wybór materiałów, z jakich można je zamówić, dają wielkie pole manewru w zakresie rozwiązań dekoracyjnych. Można postawić na wersje stonowane lub na oryginalne kontrasty. Pozwalają również w indywidualny sposób regulować intensywność światła w danym pomieszczeniu.

Różne opcje zawieszenia

Decydując się na montaż rolet w oknach, można wybrać różne opcje ich zawieszenia. Wszystko zależy od tego, jak bardzo zależy nam na tym, aby odegrały one rolę dekoracyjną. Można je przykręcić do ściany lub zamontować na karniszu. Możliwe jest także przymocowanie ich do samego okna, co raczej jest zalecane i stosowane w przypadku małych okien, niewielkiej ilości miejsca czy też wtedy, gdy zależy nam na tym, aby uniknąć szczelin, przez które będzie dostosować się do wnętrza światło. Jeśli chodzi o montaż na ścianie bądź na karniszu – w obu przypadkach zacząć trzeba od przewiercenia uchwytów.

Dla miłośników częstszych zmian w aranżacjach

Karnisze pozwalają na częstsze metamorfozy w danym wnętrzu. Aby powiesić na nich rolety wewnętrzne, trzeba pamiętać o tym, że należy doszyć specjalne szelki, na których będą się znacznie efektowniej prezentować. Jeśli więc ktoś lubi zmiany w aranżacjach, to z pewnością karnisze będą tu bardziej praktycznym rozwiązaniem. W razie potrzeby i zmiany gustu będzie można na nich powiesić zasłony lub firanki. Przy montażu karniszy trzeba uwzględnić dodatkowe 30 cm po obu stronach okna.

Dla tych, co wolą jedno rozwiązanie na wiele lat

Dla tych, którym wystarczy raz wybrany styl aranżacji na wiele lat, lepszą opcją będzie zamontowanie rolet wewnętrznych do ściany. W tym przypadku można skorzystać np. z rolet rzymskich, które nadają bardzo eleganckiego wymiaru każdemu pomieszczeniu. Aby przymocować je do ściany, trzeba wziąć pod uwagę, że po obu stronach okna potrzebne będzie około 10 cm.

Bez względu na to, jakie rozwiązanie zostanie wybrane, przed zrobieniem zakupów rolet wewnętrznych należy dokładnie wymierzyć dostępną przestrzeń. Oprócz tego – jeśli pozwalają na to warunki techniczne – dla spójnego efektu wizualnego lepiej zdecydować na podobnie montowane dekoracje okienne w całym domu/mieszkaniu.