Żaluje Rolety Warszawa

Jesteśmy tu dla Ciebie. Zadzwoń

535 305 303

 

Jakie rolety i żaluzje nadają się do okien nietypowych?


Okna skośne, trapezowe, okrągłe, trójkątne, wielokątne i inne o nietypowych kształtach dziś już nie stanowią problemu dla producentów rolet i żaluzji. Są bardzo popularne z racji swojego oryginalnego wyglądu i coraz częściej stosowane zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie. Spotkać je można też bardzo często na poddaszach starych budynków. Tylko na pozór trudno je zasłonić – można sięgnąć po indywidualne rozwiązania. Niesymetryczne okna wymagają specjalnych rozwiązań, aby zapewnić skuteczną ochronę przed zbytnim nasłonecznieniem, opadami, wiatrem czy włamaniem. Jednak w i w tym zakresie można wyszukać propozycje, które nadają się zamontowania pionowo lub poziomo i otwierać się mogą w różnych kierunkach.

Do nieregularnych okien polecana są szczególnie żaluzje/rolety:

  • plisowane,
  • kasetowe,
  • pionowe,
  • wolnowiszące.

Rolety plisowane sprawdzą się zarówno w przypadku tradycyjnych okien prostokątnych, jak i trapezów, półokręgów, trójkątów itp. Mogą być w formie harmonijki rozciąganej i ściąganej na całej długości okna lub wolnowiszące albo ukryte w prowadnice. Łączą w sobie elegancką stylistykę i wysoką ergonomię - dlatego wpisują się praktycznie w każde wnętrze. Wyposażone są w samohamujący mechanizm sterujący, który pozwala ustawić roletę plisowaną na dowolnej wysokości. Nie tracą przy tym swoich właściwości ochronnych i termicznych. Bogata kolekcja wzorów i kolorów tkanin, rozpraszających światło, zaciemniających, antyrefleksyjnych oraz transparentnych sprawia, że plisę można dobrać do każdego wnętrza. Do tego jeszcze są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Do okien trapezowych pasować mogą np. rolety kasetonowe. Posiadają one kasety ustawiane na liniach prowadnic, dzięki czemu bez ingerencji w elementy nośne budynku można je zamontować w ościeżnicach okiennych. Przez to, że tkanina jest szczelnie zamknięta wewnątrz kasety, nie blaknie pod wpływem słońca i wolniej się niszczy. Rolety kasetonowe są zawsze w takiej samej odległości od szyby – nawet jeśli uchyli się okno. Przy tym typie rolet jest ono zawsze szczelnie zasłonięte – nie powstają prześwity po bokach tkaniny.

Z kolei rolety wolnowiszące utrzymują się tylko na rolce zamontowanej w górnej części futryny lub na ścianie nad oknem. Są tanie i mniej inwazyjne w porównaniu np. do kasetonowych. Okno można być uchylone także wówczas, gdy rolety wolnowiszące są zaciągnięte.

Ostateczny wybór uzależniony więc będzie w głównej mierze od kształtu okna oraz indywidualnych preferencji.