Żaluje Rolety Warszawa

Jesteśmy tu dla Ciebie. Zadzwoń

535 305 303

 

Jak wymienić materiał w rolecie kasetowej?


Decydując się na zamontowanie rolet, mamy świadomość tego, że poza swymi praktycznymi funkcjami, które mają pełnić, będą one również stałym elementem dekoracyjnym naszego mieszkania czy też biura. Dlatego, na ogół bardzo starannie dobieramy taki rodzaj tkaniny do rolet, aby jej kolorystyka i wzór współgrały z pozostałymi elementami wystroju naszych pomieszczeń. Dobrej jakości tkaniny są zmywalne i łatwo z nich usunąć niewielkie plamki i zabrudzenia. Niestety bywa tak, że po remoncie mieszkania lub biura kolorystyka naszych rolet nie pasuje już do nowego wystroju pomieszczenia.

Bywa też tak, że pod wpływem działania słońca kolory tkaniny tworzącej roletę blakną lub też, że zostaną tak silnie poplamione, iż nie da się tego już wyczyścić. W takich sytuacjach jedynym wyjściem pozostaje wymiana całej rolety lub też samej tkaniny. O ile pierwsza opcja nie nastręcza większych problemów, to już drugie rozwiązanie jest bardziej pracochłonne, choć teoretycznie może być nieco tańsze. Praktyka na ogół jest jednak inna.

O ile bowiem zamontowanie zupełnie nowej rolety jest stosunkowo szybkim i łatwym zadaniem, to już wymiana samej tkaniny jest o wiele bardziej czasochłonna. W tym celu należy zdjąć roletę, rozebrać całą kasetę, odczepić starą tkaninę, wyczyścić całe urządzenie, zaczepić nową tkaninę i ponownie zamontować całość na oknie. Cała taka operacja zajmuje sporo czasu, a przecież, jak mówi znane powiedzenie „czas to pieniądz”. Większość firm montujących rolety w swej ofercie ma również wymianę samej tkaniny, jednakże współpracując jedynie z kilkoma producentami tych urządzeń, nie przyjmą zlecenia dotyczącego rolet wyprodukowanych przez inne firmy. Zdarzają się również takie rolety, w których wymiana tkaniny w ogóle jest niemożliwa.

Koszt wymiany tkaniny to jej cena oraz wartość robocizny, a ta z uwagi na dużą czasochłonność tej operacji jest dosyć wysoka. Zatem należy szacować, że wymiana samej tkaniny, jest niewiele tańsza od zamontowania całkowicie nowej rolety. Można co prawda próbować samodzielnie wykonać taką wymianę, jednakże nie jest to zadanie proste dla niefachowca, szczególnie wtedy, gdy roleta zawiera mechanizm samo zwijający. Bardzo łatwo tutaj jest uszkodzić lub wyłamać niektóre, bardzo delikatne elementy takiego mechanizmu.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że wymiana tkaniny w rolecie jest możliwa, jednakże powinni ją wykonywać doświadczeni montażyści. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że niewiele na takiej wymianie można zaoszczędzić, więc zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie nowych rolet.