Żaluje Rolety Warszawa

Jesteśmy tu dla Ciebie. Zadzwoń

535 305 303

 

Jak dobrać moskitierę do okna?


Pytanie to stawiamy sobie właściwie co roku, mając już serdecznie dość komarów i innych niechcianych gości, którzy zwłaszcza latem lubią nawiedzać nasze domy i mieszkania. To właśnie tę ciepłą porę roku umiłowały sobie insekty wieczorami wręcz całymi chmarami lgnące do światła. Kiedy na koniec nieznośnie skwarnego dnia chcielibyśmy wpuścić do wnętrz odrobinę wieczornego chłodu, te skutecznie utrudniają nam to swoją obecnością. Mogą kąsać, a swoim bzyczeniem są w stanie rozstroić nawet stalowe nerwy. Na szczęście dobrze dopasowana do okna moskitiera pozwala raz i na dobre zapomnieć o owadach - i to nie tylko latem. W budynkach usytuowanych niedaleko zbiorników wodnych czy lasów, a więc tam, gdzie znajdują się największe skupiska wszelkich owadów, osłony na okno sprawdzą się w ciągu całego roku. Swoje zastosowanie znajdą one również w miastach, gdzie ochronią przed przedostawaniem się do pomieszczeń kurzu i szkodliwych zanieczyszczeń.

Dostępne modele moskitier

Najczęściej wybierany model moskitier to moskitiery ramkowe - są najbardziej funkcjonalne, a dobrze dopasowane do okien mogą stać się ich ozdobą. Proponowane przez nas ramki aluminiowe można dostosować kolorystycznie do ram okiennych tak, by właściwie wcale się nie wyróżniały. Podobnie rzecz ma się z naciąganą na nie siatką z włókna szklanego - neutralny kolor (czarny, brązowy czy szary) nie przesłoni widoków, a będąca ochroną przed owadami osłona nawet nie rzuci się w oczy. Co bardzo istotne, nasze moskitiery montowane są tak, aby nie naruszać struktury ram okiennych czy drzwiowych. Tak samo demontaż osłon nie stanowi dla nich żadnego zagrożenia i można wykonywać go samodzielnie, np. przed myciem szyb. W ofercie znajdują się również moskitiery rolowane, które w każdym momencie można zwinąć oraz plisowane, po złożeniu zajmujące bardzo niewiele miejsca. To od Państwa indywidualnych potrzeb powinien zależeć wybór modelu moskitiery na domowe okna – w zależności od tego, czy zależy nam tym, by wnętrza domów były stale chronione przed wpadaniem do nich owadów, czy też na osłanianiu ich tylko o określonych porach, np. wieczornych lub nocnych.

Oczywiście liczą się nie tylko model i kwestie kolorystyczne. Istotne są także dostosowane do okna wymiary moskitiery, dlatego przed kupnem osłon należy dokładnie zmierzyć ramy okienne od zewnątrz. Produkty mogą zostać wykonywane na wymiar, zatem nadadzą się do absolutnie każdych okien i drzwi. W razie czego nasza firma chętnie pomoże Państwu dokonać właściwego wyboru – zainteresowanych zachęcamy do kontaktu!